Dantų implantai - tai vienas didžiausių pažengimų šiuolaikinėje odontologijoje. Dantų implantai padeda atstatyti prarastus dantis ar dantų eilių defektus nešlifuojant ir neapkraunant šalia esančių dantų.

 

Dantu implantaiDantu implantaiDantu implantai
 

Dantų implantai naudojami atstatyti tiek vieno danties ar net visų dantų praradimo atveju. Šiai dienai apie 97%  implantų prigyja ir tarnauja ilgą laiką. Dantų implantai pagaminti iš titano. Chirurgijoje naudojamas titanas, nes jis labiausiai suderintas su žmogaus biologija.

 

Mūsų klinikoje dantų implantai chirurginiu būdu sriegiami į žandikaulį, naudojant vietinį nuskausminimą. Dantų implantai yra aprobuoti ir testuoti, todėl jų prigyjimo tikimybė labai didelė. Dėl dantų implantacijos ir gydymo plano sudarymo, bei visapusišką konsultaciją Jums suteiks mūsų klinikoje dirbantis profesionalus burnos chirurgas.

 

Kam atliekamas implantavimas?

 

Dantų implantai gali būti implantuojami daugeliui suaugusiųjų, kurių sveikata gera arba vidutinė. Paprastai jie nėra implantuojami paaugliams, kol pastarieji nepasiekia visiškos fizinės brandos. Kai kurios nekontroliuojamos medicininės būklės gali sumažinti gydymo, taikant implantus, efektyvumą, todėl prieš pradedant gydymą, su savo gydytoju būtinai aptarkite visą savo medicininę istoriją.

 

Visi pacientai skirtingi, todėl ir gydymo rezultatai gali skirtis. Tik tinkamai parengtas klinicistas gali nustatyti, koks gydymo planas Jums tinka geriausiai. Kad įsitikintumėte, jog dantų atstatymas, naudojant implantus, yra teisingas pasirinkimas, paprašykite savo gydytojo paaiškinti Jums naudą ir riziką.

 

Trumpa dantų implantų istorija

 

dental-implant

 

Net senosios civilizacijos pripažino dantų atstatymo naudą. Archeologai randa senovės žmonių kaukolių, kuriose dantys buvo atstatyti naudojant medžiagas, pavyzdžiui, lietą metalą ar apipjaustytas jūros kriaukles. Nežiūrint primityvių metodų ir medžiagų, kai kurie iš šių ankstyvųjų implantų iš tiesų įaugo į kaulą. Ši jungtis yra vadinama osteointegracija ir yra būtina, kad implantacija būtų sėkminga.

 

Titano dantų implantai plačiai naudojami nuo 1970 metų. Titano privalumai - jis lengvas, tvirtas bei organizmas jo neatmeta (biologinis suderinamumas). Tai yra plačiausiai ortopedijoje sąnarių protezams ir dantų implantams naudojamas metalas.

 

DANTŲ IMPLANTŲ, LYGINANT SU VISOMIS IMPLANTUOJAMOMIS CHIRURGINĖMIS PRIEMONĖMIS, SĖKMĖS RODIKLIS YRA DIDŽIAUSIAS

 

šiuolaikiniai dantų implantai

 

Šiuolaikiniai dantų implantai yra preciziškos priemonės, kurios būna kelių skirtingų formų, kad patenkintų Jūsų specifinius poreikius. Pats įprasčiausias tipas yra titaninis varžtas, kuris įsriegiamas į žandikaulį ir suteikia reikalingą atramą individualiai pagamintai danties karūnėlei. Kai karūnėlė uždėta, Jūs negalėsite jos atskirti nuo natūralaus danties.

 

dantu imlantas

 

Vieno danties atstatymas

 

dantu implantai dantu implantai

Implantas gali būti naudojamas atstatyti beveik bet kurį trūkstamą dantį, jei toje vietoje yra tam tinkamas kaulas. Jei ne, šiuolaikinėmis procedūromis paprastai galima pakankamai regeneruoti kaulą, kad būtų galima saugiai įvesti implantą.

Implantai įvedami į kaulą giliau dantenų audinių. Gijimo metu ant implanto laikinai gali būti uždedama atrama. Siekiant užpildyti esantį tarpą, gali būti pasiūlyta laikina kosmetinė karūnėlė.

dantu implantai dantu implantai

Žaizdai sugijus, prie implanto pritvirtinama atrama. Ji laikys įprastą pagamintą karūnėlę, kurią dantų laboratorija išlies ir priderins prie Jūsų turimų dantų.

Paskutinis žingsnis - įprastos karūnėlės fiksavimas ant implanto atramos cementu. Dantis atstatomas, neliečiant sveiko, šalia esančio danties, ir taip išvengiama kaulo sunykimo.

70 % JAV GYVENTOJŲ TRŪKSTA BENT VIENO DANTIES

 

Kelių dantų atstatymas

 

dantu implantai dantu implantai

Implantai taip pat gali būti naudojami keletui dantų atstatyti, išvengiant poreikio šlifuoti sveikus gretimus dantis, kurie būtų reikalingi kaip atramos, gydant karūnėlėmis su tiltu.

Implantai įvedami į kaulą giliau dantenų audinių. Panašiai, kaip ir vieno danties atstatymo atveju, gijimo metu ant implantų gali būti uždedamos laikinos atramos.

dantu implantai dantu implantai

Žaizdai sugijus, prie implantų pritvirtinamos atramos. Jos laikys įprastą tiltą, kurį laboratorijoje išlies ir priderins prie Jūsų turimų dantų.

Galų gale įprastas tiltas fiksuojamas ant implanto atramų cementu. Dantys atstatomi, neliečiant sveikų, šalia esančių dantų, ir taip išvengiama kaulo sunykimo.


Ant implantų besilaikantys protezai (nuimami)

 

dantu implantai dantu implantai

Jei Jūs neturite visų apatinių dantų, apatinės plokštelės atramai gali būti naudojami penki implantai.

Jei Jūs neturite visų viršutinių dantų, viršutinės plokštelės atramai gali būti naudojami šeši ar daugiau implantų.

Implantai yra įvedami kiek giliau dantenų audinių ir paliekami tam tikrą laiką, kad įaugtų į kaulą. Gijimo metu ant implantų gali būti uždedamos laikinos atramos. Jūsų turima plokštelė gali būti modifikuojama taip, kad gijimo metu ji galėtų būti naudojama, netrukdant implantams.


Dantų implantai leidžia Jums valgyti mėgstamą maistą

 

dantu implantai dantu implantai

Jums bus pritaikytas įprastas tiltas, kuris įsukamas tiesiai į implantus. Varžtų skylės po įsukimo uždengiamos.

Jūsų nauji dantys, tvirtai atsirėmę į žandikaulį, jį stimuliuos ir stabdys kaulo nykimą. Jūsų odontologas galės, esant reikalui, išimti protezus, juos išvalyti ir prižiūrėti.


Dažniausiai užduodami klausimai

 

K. Ar implanto įdėjimas yra skausmingas?
A. Ne, paprastai tai atliekama vietinėje nejautroje. Daugelis procedūrų gali būti atliekamos Jūsų odontologo kabinete.
K. Ar man skaudės po implanto įdėjimo?
A. Jūsų jaučiamas diskomfortas turėtų būti minimalus. Odontologas gali skirti vaistų, pašalinančių bet kokį skausmą, kurį Jūs galite jausti.
K. Kiek trunka dantų implantų įdėjimo procedūra?
A. Paprastai 30-60 minučių, priklausomai nuo implanto įdėjimo vietos ir jų skaičiaus.
K. Ką aš galiu valgyti po implantų įdėjimo?
A. Jūsų odontologas nurodys dietą kelioms dienoms po implantų įdėjimo, kurioje bus nurodyti kai kurie „minkšti maisto produktai.
K. Kiek laiko užtruks įdėjimas, gijimas ir danties atstatymo procedūros?
A. Visas procesas paprastai užtrunka nuo 3 iki 9 mėnesių, priklausomai nuo Jūsų gydymo plano.
K. Kaip man reikės prižiūrėti savo implantą?
A. Priežiūra namuose - tai valymas ir skalavimas. Ilgalaikei sveikatai ir sėkmei užtikrinti reikia reguliariai lankytis pas odontologą.
K. Kiek ilgai tarnauja implantai?
A. Jei Jūsų organizmas priima implantą, jei implantas yra tinkamai prižiūrimas, jis turi tarnauti ilgą laiką. Daug implantų tarnavo daugiau kaip 40 metų.
K. Kas atsitiks, jei mano organizmas atmes implantą?
A. Implantas išimamas, o žaizdai leidžiama sugyti. Paprastai žaizdai sugijus, galima pakartotinai įdėti kitą implantą.
K. Ar dantų implantaciją apmoka draudimas?
A. Daugelis draudimo kompanijų dantų implantų, kaip ir daugelio pasirenkamų procedūrų, neapmoka. Tačiau Jūsų odontologas gali pasiūlyti kitų mokėjimo galimybių.

 

 

 

 Karidenta- odontologijos klinika Kaune Baltijos g. 55, Kaunas. Visada konkurencinga kaina!