Dantų protezavimas būtinas norint atstatyti dantų eilių defektus, keičiant dantų formą, kryptį splavą. Dantų protezavimasNaujausios gamybos technologijos leidžia pagaminti labai estetines ir tvirtas restauracijas. Mūsų klinikoje dantų protezavimas atliekamas visų rūšių šiuolaikiškiausiais išimamais ir neišimamais protezais.

 

Ilgą laiką populeriausios buvo metalo keramikos restauracijos. Tokie protezai yra labai tvirti ir ilgai tarnauja. Tačiau metalo keramikos vidus yra iš metalo, kuris yra nepralaidus šviesai. Todėl protezuojant ypač priekinius dantis jie atrodo nenatūraliai.Taip pat aplink metalo keramikos vainikėlį atsiranda ribos patamsėjimas, (juodoji linija). Taip pat metalas gali sukelti problemų burnoje- dantenų uždegimus, alergiją.

 

Dantų protezavimas bemetale keramika

 

Bemetalės restauracijos pranoksta mums įprastą metalo keramiką. Ji yra pralaidi šviesai (kaip natūralūs dantys), todėl gaunama neprilygstama estetika.

 

Dantų protezavimasEstetinis protezavimas
 

Keramikos fizinės savybės artimos natūralaus danties savybėms. Bemetaliai protezai gaminami iš porceliano, kuris nesukelia alerginių reakcijų, yra pakankamai tvirtas ir atsparus nusidėvėjimui.

Šiai dienai vietoj metalinio vainikėlio ir tiltų karkaso siūlome cirkonio oksidą ir aliuminio oksidą.

Dantu protezavimas, cirkonis

Tai labai tvirtos medžiagos, kitaip vadinamos „keraminiu plienu“, tad gali būti naudojamos tiek pavienių tiek didelių dantų defektų restauracijoms.

Cirkonio keramikos protezai gerai toleruojami organizmo, nesukelia alerginių reakcijų, dantenų pakitimų.

Dantu protezavimas
 

Cirkonio oksido karkasas ruošiamas kompiuterinio frezavimo būdu. Jis yra lengvas, tvirtas ir pakankamai pralaidus šviesai, kad išgauti natūralaus danties vaizdą.

 

 Dantų protezavimas porceliano laminatėmis


 Dažniausiai porceliano laminatės naudojamos koreguoti priekinių dantų spalvą, formą, paslėpti senas plombines restauracijas, atkurti dantų aukštį ar uždaryti plačius tarpdančius.

 

Dantu protezavimas, venyraiDantu protezavimas, venyrai
 

Tai labai plonos ir skaidrios porceliano plokštelės, kurios dedamos tik ant priekinio danties paviršiaus. Tai minimali intervencija į danties audinius, kurios metu išsaugoma maksimali estetika.

Dantu protezavimas, porcel venyrai
 

Dantu protezavimas lanko atraminiais protezais


Šie protezai priskiriami išimamų protezų grupei. Jie gaminami liejimo būdu ir fiksuojami prie esančių tvirtų dantų kabliukų ar specialaus užrakto pagalba. Lanko atraminiai protezai yra tvirti, stabiliai laikosi burnoje, pakankamai estetiški ir gana patogūs pacientui.

 

Dantu protezavimas ant implantų


Dantų protezavimas ant implantų atliekama po 3-4 mėn. nuo implanto įsukimo. Galima protezuoti metalo keramikos ar bemetalės keramikos konstrukcijomis, naudojant cirkonio oksido karkasą.

 

 

 

 Karidenta- odontologijos klinika Kaune Baltijos g. 55, Kaunas. Visada konkurencinga kaina!